reklama

"Když vás prezident USA požádá, abyste sloužili vlasti, je jen jedna možná odpověď," uvedl anonymní zdroj blízký Trumpově týmu. Flynn se ale zatím nevyjádřil, zda funkci přijme.

Bývalý šéf vojenské rozvědky DIA Flynn, jemuž bude příští měsíc osmapadesát let, byl blízkým poradcem Trumpa v předvolební kampani. V minulosti proslul jako břitký kritik Obamovy administrativy.

V rámci příprav na sestavení své administrativy Trump ve čtvrtek jednal i s někdejším ministrem zahraničí a nositelem Nobelovy ceny za mír Henrym Kissingerem.

Budoucí americký prezident se ve čtvrtek setkal i s guvérnérkou Jižní Karolíny Nikki Haleyovou (44), o níž se spekuluje jako o možné ministryni zahraničí. Dcera indických imigrantů byla kritičkou Trumpa v jeho předvolební kampani, nakonec ale hlasovala pro něj. Haleyová se v minulosti veřejně vyslovila proti ubytovávání syrských uprchlíků v Jižní Karolíně. Je také kritičkou Obamovy reformy zdravotního pojištění.

Trump nabídl post ministra spravedlnosti alabamskému senátorovi Jeffu Sessionsovi. S odvoláním na zdroje v Trumpově štábu o tom informovaly televize CBS News a agentura Bloomberg. Mluvčí Republikánské strany Sean Spicer, který s Trumpem spolupracuje, informaci odmítl potvrdit. "Dokud to Donald Trump neřekne, není to oficiální," prohlásil Spicer.

Manažerka Trumpovy kampaně Kellyanne Conwayová uvedla, že očekává první oznámení o výběru členů nové administrativy "před či těsně po Dni díkůvzdání". Ten letos připadá na 24. listopadu.

reklama