Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zatčení Uljukajeva se nepromítne v privatizaci, tvrdí Putin

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Lima/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se na summitu APEC v Limě vyjádřil také ke kauze ministra hospodářství Alexeje Uljukajeva, který čelí obvinění z korupce.

Rusko hodlá ještě v letošním roce prodat skoro pětinový podíl ve státní společnosti Rosněfť. Privatizaci státního majetku má přitom na starosti právě ministerstvo hospodářství.

"Zatčení Uljukajeva nemá žádný dopad na současné privatizační plány, ani na prodej podílu v největší ruské ropné společnosti Rosněfť," sdělil Putin.

Uljukajev byl zadržen kvůli podezření z přijetí úplatku dva miliony dolarů. Peníze měl dostat za pozitivní posudek k převzetí regionální společnosti Bašněfť firmou Rosněfť. Putin Uljukajeva krátce po zatčení zbavil funkce.

Témata:  Vladimír Putin Rusko Alexej Uljakajev

Související

Aktuálně se děje

15. července 2026 16:01

EET se přiblížila návratu. Poslanci schválili návrh zákona

Poslanci ve třetím čtení schválili vládní návrh zákona o evidenci tržeb a dalších souvisejících zákonů, takzvanou EET 2.0. Nová právní úprava představuje modernizovanou podobu elektronické evidence tržeb, jejímž cílem je podle ministerstva financí narovnat podnikatelské prostředí, omezit šedou ekonomiku, zajistit spravedlivější výběr daní a současně významně snížit administrativní zátěž podnikatelů. Vládní návrh nyní míří k projednání do Senátu.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy