Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlíka podezřelého z vraždy studentky policie po sedmi týdnech dopadla

Mnichov
Mnichov
Foto: Pixabay

Berlín - Německá policie dopadla sedm týdnů po vraždě studentky medicíny podezřelého migranta. Je přesvědčena, že právě on čin spáchal.

Devatenáctiletá studentka se v noci na 16. října vracela na kole z univerzitního večírku domů. Během cesty byla přepadena a znásilněna, její tělo bylo nalezeno v korytě řeky Dreisam.

Bezprostřední příčinou dívčiny smrti bylo utopení. Zda ji utopil násilník, či ji v bezvědomí ponechal v řece svému osudu, známo podle DPA není.

Zadrženým je podle prokuratury 17letý afghánský běženec, který do Německa přišel bez příbuzných loni. K činu se podle agentury DPA zatím nepřiznal.

Vražda v Německu vyvolala velké pobouření a mnoho lidí věnovalo peníze na odměnu za dopadení vraha. Suma, kterou se na tento účel podařilo vybrat, činí v přepočtu zhruba milion korun.

Témata:  Německo vražda

Související

Aktuálně se děje

29. července 2025 15:16

Nesplněný slib Vladimira Putina maminkám mladých Rusů. Umírají na Ukrajině

Ruský prezident Vladimir Putin nesplnil slib, který dal maminkám mladých hochů. Šéf Kremlu opakovaně tvrdil, že armáda nebude do války na Ukrajině povolávat osmnáctileté chlapce. Podle zjištění BBC ale za dva roky zemřelo nejméně 245 vojáků, kteří sotva dosáhli plnoletosti.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy