reklama

Nový mluvčí IS vydal varování, podle kterého budou Evropané i Američané čelit další vlně útoků spáchaných odhodlanými džihádisty. Západ doslova obvinil, že „ničí islám".

Muhadžir ve své první oficiální zprávě podle serveru Express vzkázal zemím, které se účastní vojenského tažení proti IS, že budou těmi primárními cíli. V jeho poselství nazvaném „Vzpomenete si na to, co jsem vám říkal" tvrdí, že se USA, Rusko, Evropa a Írán snaží zničit muslimy.

Írán je sice islámská republika, v zemi však dominují šíité, které IS jako sunnitská skupina velmi nenávidí. „Zaútočíme na ně v jejich vlastních zemích," hrozí Muhadžir.

Vyzval také stoupence IS, aby útočili na tureckou armádu, která bojuje proti skupině v severní Sýrii. Turecké ambasády po celém světě pak určil jako další cíle útoků.

Tato zpráva přichází jen chvíli poté, co některé analýzy varovaly, že fanatici IS mají vybavení k výrobě bomb a schopnost vyrobit chemické zbraně, kterými by mohli zaútočit v Evropě. Stále více bojovníků se vrací domů, spolu s jejich příchodem roste riziko transferu těchto technologií ze Středního východu k budoucím útokům na Západě, varují experti.

reklama