reklama

Bay například poukazuje na slova Michaela Baneriana, jednoho z 16 michiganských volitelů, který pro CNN uvedl, že po volbách čelil výhrůžkám smrtí. „Rozzuřenými zprávami se mě snaží přimět změnit názor a dát můj hlas Hillary Clintonové, nebo jiné osobě. Situace se bohužel trochu vymyká kontrole," tvrdl jeden z republikánských volitelů.

Autor komentáře také poukazuje na násilné protesty, ve kterých podle něj hráli roli „dva zlý dělníci demokratické strany a agenti FBI" Robert Creamer a Scott Foval. Právě oni podle jeho slov organizovali nepokoje během Trumpovy politické kampaně.

Komentátor varuje, že podobný „politický teror" spojený s vandalstvím, rozbitím výloh a útokem na „nevhodné" má hodně společných rysů s nacistickou „křišťálovou nocí." „Pokojné protesty? Ne, demonstranti demolovali a ničili. Mají jen dva cíle: zastrašují lidí a udržují tradiční mediální lži, že Donald Trump je nebezpečný," domnívá se Bay.

Jmenuje také další antirepublikány či demokratické aktivisty, kteří se vyvolávání nepokojů měli účastnit. Na demonstracích se podle Baye měli podílet také lidé z organizací podporovaných miliardářem Georgem Sorosem. Dodáv, že někteří z nich vypověděli, že za účast na akcích dostali dokonce zaplaceno. Koordinace protestů v celé zemi podle jeho slov také určitě vyžaduje velké peněžní prostředky, přitom není absolutně jasné, kdo je „dárcem".

I proto je Bay přesvědčený, že by FBI měla zahájit vyšetřování případů zastrašování. Pokud k tomu dojde, agenti podle něj zcela jistě odhalí „styky mezi iniciátory protestů a organizacemi, jež požadují opětovné sčítání hlasů." Domnívá se totiž, že za vším stojí vlivní politici z Demokratické strany.

reklama