Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž skopl v Německu ženu ze schodů, vězení se ale vyhne

Mnichov
Mnichov
Foto: Pixabay

Berlín - Německá média informují o identifikaci muže, který zákeřně kopl do zad na schodišti šestadvacetiletou ženu. Státní zástupce Martin Steltner oznámil agentuře DPA, že se jedná o občana bulharské národnosti. Ten po útoku odcestoval zpátky do své rodné země.

Útok se odehrál už v říjnu, ale policie zveřejnila kamerové záznamy až minulý týden. Zatímco pachatel odešel od napadené ženy v poklidu pryč, jiní kolemjdoucí ji okamžitě přispěchali na pomoc.

Žena při pádu utrpěla zlomeninu ruky. Video během několika dní obletělo sociální sítě a zaujalo i spoustu médií po celém světě. Upozornil na to server thelocal.de.

Do pátraní se zapojily také dvě dosud neznámé osoby, které vypsaly na odhalení útočníka tisíce eur. Deník Tagesspiegel uvedl, že policie dopadla i další osoby, které na místo činu s útočníkem přišlo. Mělo by se jednat rovněž o muže z Bulharska.

Podobný čin byl v posledních dnech byl zaznamenán i v mnichovském metru, kde na ženu stojící na eskalátorech zaútočili tři útočníci a vytrhli ji kabelku.

Témata:  Německo napadení

Související

Aktuálně se děje

9. května 2026 15:16

Eva Pavlová si se vší elegancí rýpla do Babiše

První dáma Eva Pavlová se na svém instagramovém profilu podělila o dopis, který jí zaslal student historie. Mladý muž v něm ocenil způsob, jakým prezidentský pár reprezentuje Českou republiku, a s odkazem na odkaz Václava Havla zdůraznil, že pilířem společnosti musí být vzájemná úcta. Autor dopisu vyjádřil naději, že hodnoty jako pravda a respekt nakonec převáží nad současnými projevy nenávisti a hrubosti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

MV Hondius

Hantavirus zabíjel na lodi, může rozpoutat další pandemii?

Světové zdravotnické úřady jsou v pohotovosti kvůli nečekanému ohnisku hantaviru, které se rozšířilo mezi lidmi spojenými s výletní lodí MV Hondius. Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila pět případů nákazy, přičemž existuje podezření, že se virus mohl šířit přímo mezi lidmi na palubě. Od poloviny dubna již v souvislosti s touto lodí zemřeli tři lidé.