Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Eiffelova věž je po pěti dnech opět otevřena. Stávka skončila

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Paříž - Eiffelova věž se dnes znovu otevřela turistům. Uzavřena byla pět dní kvůli stávce zaměstnanců.

SETE, firma spravující tuto památku v centru Paříže, se s odboráři dohodla a věž tak mohla být znovu zpřístupněna dnes kolem poledne, informovala agentura AP.

 

Francouzští odboráři minulý týden požadovali stávku, protože chtěli, aby zaměstnanci věže měli možnost podílet se na rozhodování a aby se na údržbu stavby použilo více peněz.

"Mnoho návštěvníků, směřujících do Paříže v období svátků, budou moci vystoupat na Eiffelovu věž a objevit nádherný výhled na Paříž," oznámila SETE v písemné zprávě.

Témata:  Francie Eiffelova věž

Související

Aktuálně se děje

28. května 2026 20:21

Další smutná zpráva. Zemřela zpěvačka a herečka Věra Nerušilová

Hned dvě smutné zprávy zasáhly ve čtvrtek českou uměleckou obec. Ve věku 91 let zemřela zpěvačka, šansoniérka a herečka Věra Nerušilová, o které se tradovalo, že má možná vůbec nejnižší ženský hlas v Česku. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy