Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Co zůstane po Merkelové? Masakr a krev, varují politici

Angela Merkelová
Angela Merkelová
Foto: Vláda.cz

Berlín/Londýn/Washington - Slova soustrasti, solidarity a podpory teď do Německa přicházejí téměř z celého světa. Jak ale poukazuje britský politik, expředseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) a někdejší europoslanec Nigel Farage, i taková událost je jakýmsi odkazem, který tu zůstane po německé kancléřce.

„Hrozné zprávy z Berlína, ale žádné překvapení. Události, jako jsou tyto, budou dědictvím Merkelové," uvedl na Twitteru někdejší šéf britské strany UKIP Nigel Farage.

„Mé myšlenky jsou s všemi, které zasáhly děsivé události v Berlíně dnes večer. London stojí s vámi v solidaritě a podpoře," uvedl na sociálních sítích muslimský starosta Londýna Sadiq Khan.

„Hrozná zpráva z Berlína. Mé myšlenky jsou s rodinami obětí. V takových případech nejsou žádná slova, která mohou uklidnit šok a bolest," uvedl na sociálních sítích bývalý belgický premiér a  předseda skupiny Aliance liberálů a demokratů pro Evropu v Evropském parlamentu Guy Verhofstadt.

„Je mi nesmírně líto každého jediného života po útoku v Německu. Čin je o to ohavnější, že přišel v předvánočním čase, před svátky míru a pokoje. Německé spolkové kancléřce a pozůstalým obětí tragédie vyjadřuji svým jménem i jménem celé vlády upřimnou a hlubokou soustrast a zraněným přeji co nejrychlejší uzdravení," uvedl slovenské premiér Robert Fico.

Nově zvolený americký prezident Donald Trump v prohlášení odsoudil možný útok na vánoční trh v centru německé metropole. Teroristická organizace Islámský stát (IS) a další „islamističtí teroristé" podle něj neustále masakrují křesťany „jako součást svého světového džihádu". Na twitteru budoucí prezident USA uvedl, že útoky v Turecku, Švýcarsku a Německu ukazují, že „civilizovaný svět musí změnit své uvažování".

Témata:  Nigel Farage Angela Merkelová teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně

Související

Aktuálně se děje

8:22

Dagmar Patrasová a slova, která trhají srdce. Jde o milovanou Aničku

Tři měsíce uplynuly na začátku července od úmrtí Anna Slováčkové, která dlouho a statečně bojovala se zákeřnou rakovinu a spolu s blízkými do poslední chvíle věřila v zázrak a šťastný konec. Nejhůře se s odchodem milované dcery vyrovnává maminka Dáda Patrasová. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Donald Trump

Karel III. se nemá čeho bát. Trump odhalil, co čeká od návštěvy Británie

V září naruší běžný chod britské společnosti velká událost. Na návštěvu přijede americký prezident Donald Trump, jeden z nejmocnějších mužů světa. Program šéfa Bílého domu se stále připravuje a on sám do harmonogramu svým způsobem zasahuje. Podle zjištění BBC si nepřeje, aby se speciálně kvůli němu scházeli britští zákonodárci.