Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko nevěří vlastním mediálním zprávám? Průzkum ukázal zajímavé věci

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Moskva - Počet Rusů, kteří si myslí, že mediální zprávy, které jsou jim podávány, jsou nepravdivé či zkreslené, se za posledních 12 měsíců zdvojnásobil. Ukazuje to zpráva ruské organizace Mediastandart ze které cituje server The Moscow Times.

Počet respondentů, kteří uvedli, že často považují zprávy v ruských sdělovacích prostředcích za nepravdivé nebo částečně nepravdivé, vzrostl z 24 procent v roce 2015 na 48 procent v roce 2016.

Nejvíce zprávám nedůvěřují obyvatelé velkých měst. Každý druhý obyvatel Moskvy a 47 procent obyvatel Petrohradu uvedlo, že věří, že zprávy jsou „často zkreslené."

Obyvatelé Moskvy jsou také nejvíce nedůvěřiví k ruskému zpravodajství jako celku. Asi jen 58 procent respondentů z Moskvy uvedlo, že médiím věří.

Naopak obyvatelé Krymského poloostrova věří ruským médiím více než kdekoli jinde v Rusku. Téměř 80 procent tamních obyvatel prohlásilo, že ruským médiím věří, v nejlidnatějším městě poloostrova Sevastopolu to bylo asi 75 procent obyvatel.

Témata:  Rusko média

Související

Aktuálně se děje

10. srpna 2025 8:23

Dara Rolins učinila přítrž spekulacím o konci vztahu s Nedvědem

Dara Rolins upřímně přiznala, že jí není příjemné, co se semlelo kolem fotek jejího snoubence Pavla Nedvěda s jinou ženou. Až si mohli někteří fanoušci myslet, že se schyluje k rozchodu hvězdného československého páru. Něco takového ale není na pořadu dne, potvrdila zpěvačka.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy