Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové dál umírají na otravu metanolem, úřady bijí na poplach

Alkohol, ilustrační foto
Alkohol, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Moskva - Na otravu metanolem zemřelo v jihosibiřském Irkutsku již 77 lidí. Úřady mají obavy, že se situace bude kvůli novoročním oslavám zhoršovat. V celém regionu proto stále platí zákaz prodeje veškerého nepotravinářského zboží, které obsahuje alkohol.

"K dnešnímu dni zemřelo 77 lidí - jeden člověk umřel tímto způsobem (na otravu) v nemocnici," sdělila mluvčí regionálního rezortu zdravotnictví Taťána Škurská. Doposud podle ní v lékařských zařízeních tak podlehlo otravě 46 lidí a těla 31 obětí byla přivezena k pitvě z jejich bydlišť.

Ruská policie již zadržela 13 lidí, včetně regionálního šéfa inspekční služby Rospotrebnadzor Michaila Lužnova.

V ruských médiích se stále propírá fakt, že ceny lihovin v obchodech neustále rostou, což podporuje výrobu a šíření nelegálního alkoholu.

Témata:  Rusko alkohol metylalkohol

Související

Aktuálně se děje

8. září 2025 11:22

Zdeněk Troška odhalil příčinu vážných problémů. Lékaři zatím tápou

Zdeněk Troška v posledních dnech pořádně vyděsil fanoušky, když přiznal, že podstoupil operaci. Ze zdravotních důvodů zároveň zrušil plánovanou show v O2 areně. Podrobnosti o svém zdraví si však napoprvé nechal pro sebe.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy