reklama

Moskva loni zahájila letecké údery v Sýrii na straně prezidenta Bašára Asada. Část protivládních syrských povstalců přitom podporují USA.

"Toto opatření otevírá cestu k tomu, aby protivládní vzbouřenci získali ručně odpalované protiletadlové střely, což přímo ohrožuje ruské síly v Sýrii," prohlásila dnes podle agentury Reuters mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.

"Washington sází na poskytování vojenské pomoci protivládním silám, které se jen málo liší od krvežíznivých stínačů hlav. Nyní byla možnost jejich zásobování zbraněmi, včetně mobilních protiletadlových komplexů, vepsána do tohoto zákona," míní Zacharová.

"V Obamově administrativě musejí vědět, že jakékoli předané zbraně brzy skončí v rukou džihádistů," poznamenala ruská mluvčí a dodala, že možná Washington právě s tímto počítá.

V této souvislosti také obvinila Obamovu vládu, že se snaží "podminovat" příští administrativu zvoleného prezidenta Donalda Trumpa tím, že ji přinutí pokračovat v politice, kterou Zacharovová označila za "protiruskou linii".

reklama