reklama

S odvoláním na prokuraturu v Duisburgu o tom dnes informovala agentura DPA. V hledáčku úřadů byl Tunisan Amri také v Itálii, kde policie prohledala v Římě a jeho okolí tři domy.

Má za to, že tam Amri loni pobýval, uvedla s odkazem na justiční zdroj agentura Reuters. Amri je podle vyšetřovatelů pachatelem nedávného útoku na vánočním trhu v Berlíně, při kterém zahynulo 12 lidí včetně české občanky.

Prokuratura v Duisburgu začala Amriho v dubnu vyšetřovat pro podvod. Tunisan totiž loni v listopadu zažádal pod dvěma různými jmény o podporu pro žadatele o azyl ve městě Emmerich i Oberhausen. Letos v listopadu ale úřad vyšetřování zastavil, protože nevěděl, kde se Amri nachází.

V Římě a jeho okolí prohledala italská policie tři domy, v nichž Tunisan zřejmě loni pobýval, když se dostal z káznice na Sicílii. Amri do Itálie připlul v roce 2011 spolu s dalšími desítkami tisíc mladých Tunisanů, kteří svou vlast opustili během protivládních nepokojů.

V italském vězení pak za žhářství a vyhrožování Amri strávil tři a půl roku. Itálie se jej pak snažila deportovat do Tuniska, které jej ale odmítlo přijmout.

reklama