Anis Amri

Útok na vánočních trzích v Berlíně (19.12.2016)

Amri zabil na trzích Češku a dalších 11 lidí. Kriminalisté to teď schytali

Svět

Berlínská kriminální policie podcenila nebezpečnost odmítnutého tuniského žadatele o azyl Anise Amriho, který v prosinci 2016 při teroristickém útoku v německé metropoli zabil 12 lidí včetně jedné Češky. V parlamentním vyšetřovacím výboru, který okolnosti činu objasňuje, to dnes prohlásila tehdejší šéfka oddělení státní ochrany při berlínském zemském kriminálním úřadu Jutta Porzuceková.

Anis Amri

Berlínský terorista si pořídil selfie u domu Merkelové. Z fotky běhá mráz po zádech

Svět

Berlínský atentátník Anis Amri se několik týdnů před útokem na vánoční trh z prosince 2016 vyfotil před domem, v němž v centru německé metropole bydlí kancléřka Angela Merkelová. O fotografii, která se našla na mobilním telefonu radikálního islamisty, informovali reportéři politického magazínu Kontraste. Amri najel do davu kamionem; incident nepřežilo 12 lidí včetně jedné Češky.

Anis Amri

Teroristu z Berlína Amriho řídil člen IS ze zahraničím domnívají se vyšetřovatelé

Svět

Berlín - Tunisan Anis Amri, který v prosinci 2016 najel s kamionem do lidí na vánočním trhu v Berlíně, zřejmě nejednal z vlastní iniciativy. Podle německých vyšetřovatelů ho údajně řídil starší Tunisan, který patřil k teroristické organizaci Islámský stát (IS) a na něhož byl dnes v Německu vydán zatykač. Informoval o tom deník Süddeutsche Zeitung.

Teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně (19.12.2016).

Nové informace o útoku v Berlíně, při kterém zemřela Češka: Vyšetřování přineslo šokující závěry

Svět

Berlín - Téměř přesně před jedním rokem se to stalo. Terorista Anis Amri najel na berlínském náměstí kamionem do lidí, kteří se přišli podívat vánoční trhy. Zabil při tom 11 lidí, další desítky byly zraněny. A právě v tomto období, kdy se bude připomínat výročí tragédie, přišli vyšetřovatelé na děsivou skutečnost - kdyby byla policie pozornější, nemuselo k útoku vůbec dojít.

Po teroristických útocích je pozdě na to ptát se, jak jim zabránit

Jak dlouho bude Evropa trpět teroristy mezi migranty?

Svět

GLOSA - Stockholm, Berlín, Charleroi. Tato města mají jedno společné – došlo v nich k útokům, které spáchali nelegální migranti. Všichni měli být vyhoštění, tato snaha ale zůstala pouze na papíře. A to i přes silácká prohlášení některých politiků, podle kterých je třeba se s nelegály nemazlit a posílat je zpět do zemí původu. Často právě až tyto tragédie vedly země ke zpřísnění pravidel a tvrdšímu postupu vůči nelegálním migrantům.

Anis Amri

Tunisan Amri podle policie spáchal berlínský útok sám

Svět

Berlín - Tunisan, který loni v prosinci spáchal teroristický útok na vánoční trh v Berlíně, neměl žádné komplice. Německé státní zastupitelství dnes uvedlo, že to vyplývá z jeho vyšetřování útoku, který si vyžádal 12 obětí, včetně jedné Češky.

Teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně (19.12.2016).

Svět

Kontakty Anise Amriho s IS nahlásili i uprchlíci, kteří s ním bydleli

Berlín - Úřady v Německu věděly nejpozději od prosince 2015 o možných kontaktech atentátníka Anise Amriho na teroristický Islámský stát. Na Tunisanovo pravděpodobné spojení s IS upozornili jeho spolubydlící z azylového zařízení v Emmerichu. S odvoláním na okresní správu města Kleve o tom informovala agentura DPA. Amri loni 19. prosince najel uneseným kamionem na vánoční trh v Berlíně a zabil 12 lidí včetně české občanky.

Aktuálně se děje

23. června 2024 19:37

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy