Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Berlínský atentátník byl feťák? Amri pravidelně užíval kokain a hašiš, ukázala pitva

Anis Amri
Anis Amri
Foto: Reprofoto YouTube

Řím - Italský vyšetřovatel Alberto Nobili dnes zveřejnil výsledky pitvy teroristy Anise Amriho, který před Vánoci vjel kamionem do lidí v Berlíně. Tunisan pravidelně užíval drogy jako kokain a hašiš.

Amri užíval podle výsledků pitvy pravidelně kokain a hašiš. "Nemůžeme to říct s jistotou, ale můžeme se domnívat, že byl na drogách i v době spáchání atentátu," uvedl Nobili.

Po spáchání atentátu v Berlíně 19. prosince 2016, při němž zahynulo 12 osob, se Amrimu podařilo uprchnout přes Belgii, Nizozemsko a Francii do Itálie, kde jej nedaleko Milána během rutinní kontroly odhalili a následně v sebeobraně zastřelili místní policisté. V době smrti podle Nobiliho Tunisan pod vlivem drog nebyl.

Amri byl v okamžiku dopadení patrně na cestě na Sicílii, kde žil v uprchlickém táboře Belpasso, než odešel do Německa.

Právě na Sicílii Amri údajně poznal mladou Italku, po atentátu jí poslal několik textových správ. Policie ji ale nepovažuje v případu kolem teroristického útoku za podezřelou.

Témata:  Itálie Anis Amri teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.