reklama

Na příběh velmi neobvyklé rodiny upozornil britský bulvární list The Sun. Podle něj Sheppardová a její partner Gary Bateman (53) od státu získávají asi 30 tisíc liber ročně, tedy asi 950 tisíc korun. Kromě toho mají od státu k dispozici dům s pěti ložnicemi v hodnotě 260 tisíc liber (více než 8 milionů korun).

Sheppardová přitom v životě neodpracovala jediný den, od svých devatenácti však téměř každý druhý rok porodila dítě. Její partner na tom není o moc lépe, zaměstnání nemá už asi 20 let. Naposledy podle dokumentů pracoval v roce 1999.

Kvůli tomu, že má nemocná záda, však Brit dostává 360 liber měsíčně (11,400 korun), dalších 250 liber (8,000 korun) měsíčně dostává na pečovatele, který by se o něj měl starat. Příspěvky zahrnující přídavky na děti a rodinné daňové úlevy v součtu činí 1650 liber měsíčně (52,000 korun). Jejich nájemné ve výši 1,200 liber (38,000 korun) je financováno z kapes daňových poplatníků.

Má matka je vyžírka, je to nechutné

Nejstarší dcera Chelsea ale nemá pro svou matku pochopení a v médiích ji označila za vyžírku. Poté, co Chelsea potkala svého snoubence Steva, se od rodičů odstěhovala, a pár nyní provozuje autodílnu.

V rozhovoru pro The Sun třiadvacetiletá Chelsea řekla: „Chce mít děti, až dokud jich už nebude moci mít víc. Myslím, že je to nechutné. Jsou to vyžírkové. Ona není ten typ člověka, kterého bych chtěla mít v blízkosti svých dětí.“

„Ona dostane vše, co chce. To není správné,“ dodala dcera. List The Sun o reakci požádal i Sheppardovou, která novinářům odpověděla: „Nezajímá mě to.“ Pak jim zabouchla dveře před nosem. Podle listu je její dům plný nejrůznějšího drahého vybavení včetně PlayStation a konzole Xbox, několika televizorů, tabletů a chytrých telefonů. Když k ní novináři přijeli, před domem prý také stály auta – konkrétně Renault Clio, Honda Accord a Mitsubishi Delica.

reklama