reklama

List Al-Vatan napsal, že část dělníků byla potrestána čtyřmi měsíci vězení a 300 ranami bičem za poničení veřejného majetku a za podněcování k nepokojům. Další skupině vyměřil soud v Mekce vězení o délce 45 dní.

O nepokojích mezi zaměstnanci už loni informoval list Arab News, když napsal, že dělníci zapálili v Mekce několik autobusů firmy Binladin Group. Úřady tehdy potvrdily, že bylo zapáleno sedm autobusů, avšak bez uvedení důvodu.

Většina z trestaných pracovala pro Binladin Group a zbylí pro firmu Saudi Oger. Firmy údajně nevyplatily mzdy dělníkům několik měsíců, protože nedostaly zaplaceno za státní zakázky. Stát pozdržel platby soukromým společnostem pracujícím na státem financovaných stavbách kvůli nízkým příjmům z ropy.

Společnost Binladin Group loni oznámila, že vyplatila mzdy 70.000 dělníkům, které byla kvůli finančním problémům nucena propustit. Ti, kteří zůstali, jsou placeni, až když firma obdrží platbu od vlády. Společnost založil v roce 1931 otec Usámy bin Ládina. Vůdce Al-Káidy zabilo americké komando v roce 2011 v Pákistánu. Firmu Saudi Oger řídí syn zavražděného libanonského premiéra Rafíka Harírího.

reklama