Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Novým britským vyslancem při EU bude Barrow

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Londýn - List Financial Times (FT) s odvoláním na své zdroje uvedl, že novým britským velvyslancem při Evropské unii bude dlouholetý představitel ministerstva zahraničí Tim Barrow.

Úřad dosud vede Ivan Rogers, který ale podal rezignaci, ačkoli původně měl v čele britského zastoupení zůstat do listopadu. Rogers tak úřad opouští dřív, než na jaře začnou jednání o vystoupení Británie z EU.

Podle FP jmenuje premiérka Theresa Mayová Barrowa velvyslancem v brzké době. Do této funkce ho údajně doporučil tajemník kabinetu Jeremy Heywood.

Barrow na ministerstvu zahraničí působí od roku 1986. V minulosti sloužil jako britský velvyslanec v Moskvě a rozsáhlé diplomatické zkušenosti má podle televize ITV také z Bruselu.

Témata:  Velká Británie Brexit Tim Barrow

Aktuálně se děje

12. srpna 2026 5:00

Počasí se dnes vydaří. Na pozorování zatmění Slunce a Perseid bude ideální

Česko se připravuje na mimořádné astronomické úkazy. Už dnes v podvečerních hodinách zasáhne region velmi výrazné částečné zatmění Slunce, které nabídne skvělé pozorovací podmínky díky zcela jasné obloze. Unikátní podívaná bude k vidění nízko nad západním až severozápadním horizontem přibližně hodinu před západem slunečního kotouče a v průběhu samotného západu. V tuzemsku zprostředkuje sledování veřejnosti řada hvězdáren, zatímco za úplným zatměním v pásu totality zamířily výpravy do Grónska, na Island či do Španělska.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy