Výbuch u soudní budovy na západě Turecka (0:12) | video: YouTube

K výbuchu vozu naloženého trhavinou došlo u vchodu do budovy soudu v izmirské čtvrti Bayrakli, který je určený pro soudce a státní zástupce.

Podle listu Daily Sabah poté pronikli tři útočníci do budovy soudu, kde se dostali do střetu s policií. Dva už policisté údajně zastřelili. Třetí je na útěku. Turecké úřady na případ uvalily informační embargo.

Izmir je po Istanbulu a Ankaře třetím největším tureckým městem. Velké teroristické útoky se městu na rozdíl od obou větších metropolí zatím vyhýbaly.

Celkově v Turecku v souvislosti s výjimečným stavem, který je v zemi vyhlášen od poloviny roku 2016, nadále MZV ČR na svém webu českým občanům doporučuje:

Necestovat vůbec do jihovýchodní oblasti Turecka (v rámci tureckých hranic východně a jižně od pomyslné linie tvořené městy Osmaniye, Elazig, Erzurum, Kars). Zvážit nutnost cestování do Ankary, kam doporučujeme cestovat pouze v odůvodněných případech (například pracovní/obchodní cesty, studium). V případě cest do Istanbulu sledovat aktuální bezpečnostní situaci a doporučení GK Istanbul.

Při cestování a pobytu ve všech oblastech Turecka dbát maximální opatrnosti, zdržovat se pokud možno v prostorách hotelového komplexu a zásadně se vyhýbat všem shromážděním osob.

V souvislosti s trváním výjimečného stavu je třeba zachovávat obezřetnost a zejména dbát pokynů tureckých orgánů, být v kontaktu s cestovní kanceláří, která cestu zařizuje, a pravidelně sledovat média a jiné informační zdroje. Informujte také svou rodinu/své blízké o místě svého pobytu. MZV ČR připomíná občanům nutnost mít při sobě bez výjimky vždy platný cestovní pas.

– Globe24.cz / ČTK

reklama
100

Veterináři potvrdili třetí ohnisko ptačí chřipky v ČR, farmáři mohou…

Čtěte dále

google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html