Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V USA zemřela kosatka, která zabila trenérku a další dva lidi

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Orlando (USA) - V americkém zábavním parku SeaWorld na Floridě zemřela kosatka, která se proslavila velmi nechvalně. V roce 2010 zabila při představení svou cvičitelku. Oznámila to agentura AP.

Podle prohlášení parku samec Tilikum uhynul dnes, příčina ještě nebyla stanovena. Již nějakou dobu byl v péči veterinářů kvůli dlouhodobé bakteriální infekci.

Stáří mořského predátora s pověstí "zabijáka velryb" se odhadovalo na 36 let. Během 23 let v Orlandu zplodil 14 potomků.

Tilikum zazářil v kritickém filmovém dokumentu Blackfish, který pomohl obrátit veřejné mínění proti chovu kosatek v zajetí. V dokumentu vyšlo najevo, že incident se zabitím cvičitelky v Orlandu nebyl pro Tilikuma první. Kosatka zabila už předtím dva lidi.

Následně SeaWorld zápasil s odlivem návštěvníků.

Témata:  zvířata USA mořští živočichové moře

Související

Aktuálně se děje

31. července 2026 19:22

Jak by měla vypadat? Dara Rolins má jasno

Dara Rolins sice zahájila svou koncertní pauzu, ale na nedostatek zájmu si rozhodně stěžovat nemůže. Vždyť stačí, aby se ukázala v plavkách. Pak se debata hned rozproudí. Známá zpěvačka nicméně všem kritikům vzala vítr z plachet. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy