Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hackerský skandál pobouřil Trumpa: Je to hon na čarodějnice, zuří

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Budoucí americký prezident Donald Trump označil dění okolo údajných ruských hackerů za "politický hon na čarodějnice". Uvedl to v rozhovoru pro The New York Times.

"Čína se poměrně nedávno pirátsky zmocnila 20 milionů jmen státních úředníků. Proč o tom nikdo nemluví? Je to politický hon na čarodějnice," řekl Trump listu The New York Times.

Připomněl, že hackeři pronikli i do Kongresu a Bílého domu, Spojené státy se podle něj staly hackerskou metropolí světa.

Trump se takto vyslovil ještě před dnešní schůzkou s představiteli tajných služeb USA, kteří jej mají informovat o skandálu kolem údajného zasahování ruských hackerů do nedávných amerických prezidentských voleb.

Témata:  Donald Trump hackeři USA Rusko

Související

Aktuálně se děje

3. dubna 2026 14:06

Pátou hvězdou je známá kaskadérka. StarDance představila další soutěžící

V sestavě hvězd, které budou letos tančit ve StarDance, ubývá míst. Česká televize v pátek představila pátou soutěžící z řad známých osobností. Přímé přenosy čtrnácté řady se na televizních obrazovkách objeví na podzim. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy