Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stovky tisíc Jihokorejců vyšly do ulic, požadují okamžitý odchod prezidentky Pak Kun-hje

Jižní Korea, ilustrační foto
Jižní Korea, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Soul - V jihokorejské metropoli se dnes konal další protest proti dočasně odvolané prezidentce Pak Kun-hje. Dorazily stovky tisíc lidí, kteří žádali okamžitou demisi hlavy státu.

Parlament v tajném hlasování prezidentku 9. prosince dočasně sesadil. O jejím dalším setrvání ve funkci definitivně rozhodne ústavní soud, který před několika dny už začal záležitost projednávat.

Důvodem odvolání Pak Kun-hje je její kontakt s důvěrnicí Čche Son-sil, která zřejmě dostala možnost zasahovat do státních záležitostí.

Čelí také podezření, že s využitím svých vazeb na prezidentku nutila jihokorejské firmy, aby darovaly peníze nadacím, které sama řídila.

Témata:  Jižní Korea Pak Kun-hje 1

Související

Aktuálně se děje

30. dubna 2026 20:49

Do kauzy Koktových se vložil další člen rodiny. A nebral si servítky

Českem momentálně rezonuje další kauza rodiny Koktových. Na veřejnost totiž uniklo video, které vrhá hodně špatné světlo na Josefa Koktu. Nikoho asi nepřekvapí, že se celou záležitost rozhodla komentovat i Monika Binias. Sama by prý dokonce volala policii. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy