Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlická krize se zklidňuje? Němci v roce 2016 zadrželi "jen" 900 pašeráků uprchlíků

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - Jak se v Evropě zklidňuje uprchlická krize, klesá i počet pašeráků. Německá policie loni zadržela přes 900 osob podezřelých z ilegálního převádění lidí. Za rok 2015 to přitom bylo 3370 osob.

Napsal to dnes nedělník Welt am Sonntag s odvoláním na údaje spolkového ministerstva vnitra.

Od ledna do konce listopadu 2016 bylo v Německu kvůli této trestné činnosti zadrženo 906 osob. Předloni skončilo v rukou spolkové policie 3370 podezřelých z pašování lidí. Příčina poklesu je spatřována v uzavření takzvané balkánské trasy.

Nejvíce osob (72) podezřelých z pašování lidí, které byly loni zadrženy, pochází ze Sýrie. Následuje 70 zatčených Poláků, 57 Němců, 57 Iráčanů a 56 Rusů.

Opět bylo nejvíce provinilců chyceno na hranicích s Rakouskem, od ledna do konce listopadu 481. Na hranicích s Polskem zadrželi 155 podezřelých a s Českem 106.

Témata:  Německo uprchlíci policie Německo

Související

Aktuálně se děje

2. března 2026 10:48

Slunečné, stabilní a nadprůměrně teplé. Meteorologové řekli, jak v týdnu bude

V Česku o víkendu začalo meteorologické jaro, ale jarní počasí panovalo už v posledních únorových dnech. Zásadní změna se neočekává ani během prvního ryze březnového týdne. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude slunečno a nadprůměrně teplo. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy