reklama

„Vše je navrženo tak, aby to pošpinilo Trumpa,“ tvrdí někdejší analytik CIA Larry Johnson. Hillary Clintonová podle něj „nepotřebovala žádnou pomoc, aby byla zdiskreditována, protože to velmi dobře zvládala sama".

„Nebylo to Vladimir Putin, který řekl, aby Hillary Clintonová používala vlastní e-mailový účet a sdílela přes něj utajované informace. A pak o tom opakovaně lhala. A fakt, že se soustředíte jen na tento příběh, z vás hned dělá agenta Vladimíra Putina. Ta věc je tak absurdní. Je zábavné, že o tom mluvíme, ale je to také vážné, protože to ukazuje, na jakou úroveň zpravodajská komunita ve Spojených státech klesla. Oni si hrají a zasahují do domácí politiky,“ tvrdí Johnson.

Podle jeho názoru zveřejněná zpráva tajných služeb postrádá jakýkoli důkaz – a to proto, že zpravodajci zřejmě ani žádné důkazy nemají. „Nemyslím si, že něco skrývají, protože nemají co skrývat,“ říká na konto zpravodajců. Podle něj zpráva obsahuje jen dohady, pro které neexistují žádná reálná fakta.

„Tato věc je vtip. Pokud bych byl ruský analytik, jeden z členů vašich zpravodajských služeb, měl bych podezření a přemýšlel bych, co mají Američané za lubem. Oni opravdu nemohou být tak hloupí, říkal by si. Ale dovolte mi uklidnit lidi na vaší straně barikády - jo, ve skutečnosti jsou hloupí," dodal pro ruské novináře Johnson.

reklama