Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útočil v Jeruzalémě Islámský stát? Netanjahu nastínil své podezření

Islámský stát
Islámský stát
Foto: nbcnews.com

Jeruzalém - Palestinský útočník dnes s pomocí nákladního auta zabil v Jeruzalémě čtyři izraelské vojáky. Podle premiéra židovského státu Benjamina Netanjahua byl pachatel příznivcem Islámského státu (IS). Policie nyní pátríá po příbuzných a přátelích pachatele.

Média útočníka označila jako Fádího Kanbára, který bydlel ve čtvrti Džibál Mukábir ve východní, arabské části Jeruzaléma, tedy nedaleko místa útoku. Policie čtvrť uzavřela a provádí v ní "akce".

"Víme, že tu máme sérii útoků, a mohla by tu být mezi nimi souvislost, od Francie po Berlín, a nyní v Jeruzalémě," řekl Netanjahu.

Netanjahu měl schůzku na úrovni bezpečnostní rady státu s ministrem obrany Avigdorem Liebermanem, velitelem armády Gadim Eizenkotem a dalšími vysoce postavenými bezpečnostními činiteli.

Témata:  Izrael Islámský stát teroristický útok v Jeruzalémě: Kamion najel do davu vojáků

Související

Aktuálně se děje

5:00

Zimní počasí je tady. Do Česka dorazí ochlazení, sníh, náledí a mrazy

Česko dnes čeká citelné ochlazení, které přinese výrazná studená fronta. Dešťové srážky budou během dne postupně přecházet ve sněžení, přičemž sněhové vločky se mohou objevit i v polohách kolem 500 metrů nad mořem. Dokonce i níže se mohou objevit smíšené srážky, uvedl ČHMÚ.cz na facebooku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy