Uprchlíci musí mrznout ve stanech (1:09) | video: Reprofoto YouTube

Podle tajně natočeného videa někde přebývají uprchlíci ve stanech, na nichž je silná vrstva sněhu.

Četné obce na severu a východě Řecka zůstaly podle rozhlasu Athina 984 odříznuté od světa. Někde zamrzlo vodovodní potrubí, jinde nemají lidé pitnou vody kvůli přerušení dodávek elektrické energie. Například v severořeckém městě Ptolemaida zůstalo o víkendu 14.000 domácností bez topení a teplé vody kvůli poruše rozvodny tepla.

Metropoli Řecka Atény sněžení tak moc nepostihlo, teploty se tam pohybují kolem bodu mrazu. Zaskočeni sněhem a mrazy byli obyvatelé i turisté na Krétě, kde v noci teploty klesly až na rekordních minus 15 stupňů. Po desítkách let podle agentury DPA poprvé hustě sněžilo v tamních přístavech Rethymno, Chania a Heraklion.

V Itálii je nejhorší situace na jihu, kde na husté sněžení obyvatelé nejsou příliš zvyklí. V kraji Puglia na jihovýchodě země zůstává kvůli sněhu odříznuta od světa řada domů, včetně nemocnic. Školy tam zůstaly dnes zavřené. Sníh a mráz trápí i obyvatele obcí, které loni postihlo ničivé zemětřesení, včetně městečka Amatrice. Krutá zima postihla i metropoli Řím, kde zamrzla řada fontán v historickém centru města, například i na Svatopetrském náměstí či na náměstí Republiky.

– Globe24.cz / ČTK

reklama
reklama
100

Polsko zahalil smog, lidé by neměli jezdit auty. Kruté mrazy si…

Čtěte dále

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací