Schůzky se účastnili tři lidé, Masot, Strizzolová a novinář televize Al Jazeera, který předstíral, že zastupuje labouristy přátelsky naladěné vůči Izraeli.

Právě on celé jednání nahrál a až nyní se nahrávka dostala na veřejnost. Izraelský diplomat během rozhovoru například uvedl, že britský ministr zahraničí je "idiot, který neplní žádné dohody." Podle diplomata se sice stal ministrem zahraničí, nemá ale žádnou zodpovědnost.

"Pokud se něco stane, nebude to jeho chyba, ale Duncanova," uvedl dále diplomat na adresu náměstka ministra zahraničí sira Alana Duncana, který je znám svou kritikou Izraele.

Právě Duncan podle diplomata nadělal řadu problémů. Na adresu Johnsona Masot dále uvedl, že je "Vcelku dobrej", protože podporuje Izrael. 

Během schůzky se podle deníku The Independent také řešili britští poslanci, které by Masot navrhoval politicky "sestřelit". Sám Izrael se ale k výrokům nehlásí.

Izraelská ambasáda se ale od výroků diplomata distancovala. Podle serveru BBC uvedla, že "velvyslanectví Izraele odmítá poznámky týkající se tajemníka Duncana." Údajně jsou absolutně nepřijatelné a diplomat na ambasádě skončí.

Velvyslanec se britskému ministerstvu omluvil a to omluvu přijalo. Mluvčí britského ministerstva zahraničí uvedl, že je jasné, že Masotova slova neodráží skutečný názor Izraele.