Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Irácká armáda vyhnala radikály z další části Mosulu, chystá se ofenziva na západ města

Irák
Irák
Foto: Pixabay

Bagdád - Irácké jednotky vyhnaly radikály Islámského státu (IS) z další čtvrti Mosulu. Armáda se už chystá na ofenzivu proti západní části severoiráckého města, kterou džihádisté stále ovládají.

Ofenziva s cílem dobýt druhé největší irácké město začala v polovině října. V neděli se vojákům poprvé podařilo postoupit až k řece Tigris.

Elitním jednotkám se dnes podařilo získat plnou kontrolu nad čtvrtí Baladiját a obklíčily rovněž sousední Sukkar. Vojáci také upevnili kontrolu nad několika čtvrtěmi, které dobyli v uplynulých dnech.

Ofenziva irácké armády, která má leteckou a dělostřeleckou podporu mezinárodní koalice vedené Spojenými státy, se loni zpomalila kvůli přítomnosti velkého množství civilistů a prudkému odporu radikálů z IS. V posledních týdnech však armáda boje zintenzivnila za pomoci nové taktiky a lepší koordinace jednotek.

Témata:  Irák Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

4. září 2025 9:43

Tajnosti Miroslava Etzlera. Manželce nechtěl říct, s kým zrovna natáčí

Velmi zajímavou volbu učinili tvůrci nového televizního seriálu, když do role partnerů obsadili Miroslava Etzlera a Vilmu Cibulkovou, kteří v minulosti tvořili pár v osobním životě. Není proto divu, že Etzler doma ani nechtěl říkat, s kým zrovna natáčí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy