Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pozor na nekalé náboženské vlivy z ciziny, varoval svůj lid čínská prezident Si Ťin-pching

Čínský prezident Si Ťin-pching
Čínský prezident Si Ťin-pching
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Peking - Čína se musí mít na pozoru před "nekalými náboženskými vlivy", které přicházejí z ciziny. Tato slova pronesl prezident Si Ťin-pching během náboženské konference v Pekingu.

"Musíme být rozhodně na stráži proti zahraničním infiltracím náboženskými prostředky a zabránit ideologickému narušování ze strany extremistů," řekl Si a dodal, že se všechny náboženské skupiny musí podřídit pravidlům oficiálně ateistické komunistické strany. "V žádném případě by se náboženství neměla vměšovat do vlády, soudnictví nebo školství," varoval také čínský prezident.

Tato slova následují po zužování náboženského prostoru, v jehož rámci Čína mimo jiné zakázala nosit závoje a vousy v převážně muslimském Sin-ťiangu, či odstranit kříže z kostelů ve východní Číně.

Úřady v provincii Če-tiang už více než dva roky nechávají strhávat vnější symboly křesťanské víry z kostelů s odůvodněním, že porušují stavební předpisy.

Témata:  Čína Si Ťin-pching 1 náboženství

Související

Aktuálně se děje

18. března 2026 18:40

Tragická smrt mladé influencerky Míny otřásla Českem. Slzy neskrývá Grossová, Vaňková, Stropnická i Novotný

Českou scénu influencerů zasáhla tragická zpráva o úmrtí teprve třiadvacetileté Dominiky Elischerové, známé pod pseudonymem Mína. Mladá zpěvačka, herečka a účastnice zápasů Clash of the Stars podlehla v Thajsku následkům vážné dopravní nehody. Podle informací od její rodiny ji srazilo auto a i přes opakované pokusy o resuscitaci v nemocnici v úterý zemřela na následky vnitřního krvácení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy