Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Středozemním moři ztroskotala loď se stovkou migrantů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: CNN

Řím - Ve Středozemním moři dnes ztroskotala loď s více než stovku migrantů.

Oznámil to mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Podle agentury ANSA byli zatím zachráněni čtyři lidé a nalezeno osm mrtvých.

Mluvčí IOM uvedl, že loď ztroskotala ve vodách mezi Libyí a Itálií. Neštěstí se stalo asi 50 kilometrů severně od libyjského pobřeží, podotýká ANSA.

Přes Středozemní moře se loni do Itálie dostalo na člunech a lodích přinejmenším 180.000 migrantů. Více než 5000 lidí ve snaze dostat se do Evropy přišlo o život.

Témata:  lodní havárie lodní nehody uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

11. prosince 2025 10:39

Karel Šíp a stále nezodpovězená otázka. ČT odhalila program na jaro, ale...

Do konce letošního roku zbývá jen pár týdnů a také jen pár dílů Všechnopárty. V očích diváků přitom stále visí otazník nad tím, zda bude Karel Šíp se svým pořadem na obrazovkách České televize pokračovat i v roce 2026. Veřejnoprávní TV už sice odhalila jarní programové schéma, ale o oblíbené talk show v něm chybí jakákoliv zmínka. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy