Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zabil svou manželku a vyvraždil celou rodinu. Brutálního vraha popravili

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Scott Langley

Richmond - Ve Virgínii byl ve středu večer popraven černoch Ricky Gray (39), vrah čtyřčlenné bělošské rodiny. Zločin, který spáchal na Nový rok 2006 pod vlivem drog, rozpoutal velké emoce. Muži u soudu přitížilo i dodatečné přiznání, že předtím ubil svou manželku k smrti.

Grayovi byly nitrožilně podány tři látky: midazolam jako sedativum, dále rokuronium-bromid, který ochromí svaly a zastaví plíce, a chlorid draselný, jenž paralyzuje srdce.

Popravy v USA provází kontroverze kolem používaných smrtících látek. Léta používané chemikálie dosavadní dodavatelé, především evropští, odmítly dále poskytovat. Nově používané látky jsou někdy problematické: midazolam údajně u některých odsouzenců vyvolává velké bolesti.

Podle agentury AFP jen za dva přípravky pro popravu Graye zaplatil stát horentní sumu 66 tisíc dolarů.

Témata:  trest smrti popravy USA

Související

Aktuálně se děje

0:06

Orbán přiznal porážku. Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku

Maďarská opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála parlamentní volby. Vyplývá to jak z průběžného sčítání hlasů, tak i z přiznání porážky, které na tiskové konferenci zaznělo z úst lídra vládní strany Fidesz a maďarského premiéra Viktora Orbána. Magyar na sociálních sítích oznámil, že už mu Orbán zavolal a poblahopřál mu k vítězství ve volbách.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy