reklama

Zatímco popularita Baracka Obamy klesla na 44 procent až po 18 měsících a George Bushe mladšího dokonce až po čtyřech a půl letech, Trump, jehož inaugurace se koná v pátek, toho dosáhl již nyní.

Trump tak převezme úřad jakožto nejméně oblíbený prezident v novodobé historii. Místo sjednocení země po volbách pokračuje zvolený prezident při svém nástupu k moci v její polarizaci. Zatímco ostatní prezidenti využili doby před svojí inaugurací k uklidnění situace a zapomněli na nepřátelství během volební kampaně, Trump v období mezivládí působil jako televizní hvězda wrestlingu, napsal The New York Times.

Zaútočil mimo jiné i na zpravodajské služby, hollywoodskou herečku Meryl Streepovou nebo dosluhujícího prezidenta Obamu. Čas na zaléčení ran, který je obvyklý v této fázi čtyřletého prezidentského volebního období, tentokrát chybí.

"Vypadá to, že chce bojovat s každým větrným mlýnem, který objeví, místo, aby se soustředil na to, že zaujme nejdůležitější pozici na Zemi," řekl republikánský senátor John McCain televizi CNN. "Samozřejmě, mnoho Američanů s tímto přístupem podle průzkumů není spokojená, když ještě ani nepřevzal ani úřad," dodal.

reklama