Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Poplach v Paříži: Neznámý muž napadal nožem cestující v metru

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž - Zatím neznámý útočník v několika stanicích pařížského metra včera pozdě večer napadal cestující, policie po něm pátrá. Oběti si patrně vybíral nahodile, vážně prý zranil jednu osobu.

Násilník vyvolal zděšení. Poprvé udeřil ve čtvrtek po 21:00 v soupravě ve stanici Riquet, kde třikrát bodl jednoho muže. Oběť skončila v nemocnici, ale její život není ohrožen.

Poté v 22:45 ve stanici Jacques Bonsergen napadl dalšího muže, který se ale ubránil. Nakonec dnes ráno v 0:50 nejspíš jen lehce pořezal dva cestující ve stanici Gare de l'Est. Podle výpovědí svědků se jednalo vždy o stejného útočníka.

Incident oživil obavy, které ve Francii vyvolala série útoků, při nichž islámští radikálové povraždili od začátku roku 2015 na různých místech země, především v Paříži, přes 230 lidí. Ve Francii platí výjimečný stav.

Témata:  Francie Paříž napadení

Aktuálně se děje

25. srpna 2026 8:58

Strach o legendu: Petra Janů prozradila, proč ruší koncerty

Zpěvačka Petra Janů se rozhodla veřejně reagovat na obavy fanoušků i pořadatelů, které vyvolalo nedávné rušení jejích plánovaných vystoupení. Média i příznivci začali mít o zdravotní stav známé interpretky strach poté, co se omluvila z několika akcí za sebou. Naposledy chyběla na víkendovém finále soutěže Muž roku v Náchodě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy