Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté zatkli německo-marocké sourozence, údajně bojovali za IS

Bojovníci Islámského státu
Bojovníci Islámského státu
Foto: Wikimedia Commons

Berlín - V Německu nedaleko Bonnu byli zatčeni dva bratři ve věku 24 a 25 let. Mají německé a marocké občanství a jsou podezřelí z členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS).

Podle prokuratury oba bratři odcestovali v roce 2013 do Sýrie, kde absolvovali výcvik ve výcvikových táborech.

Starší bratr Rachid B. prý nejprve vstoupil do řad tehdejší fronty An-Nusra. Čelí obvinění z únosu a zadržování údajného špiona. Později se prý přidal k IS a zúčastnil se několika bitev.

Mladší bratr Khalid B. se přidal k IS hned, šel do výcvikového tábora a také bojoval v řadách džihádistů.

Témata:  Německo Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

8:27

Leoš Mareš popsal další návštěvu u Hezuckého. Sestřičky naznačily posun k lepšímu

Zdravotní stav Patrika Hezuckého je každý den - a zcela pochopitelně - tématem ranní show na Evropě 2. Leoš Mareš se momentálně musí obejít bez svého parťáka, proto posluchačům alespoň říká novinky z nemocnice. Třeba tu, že Hezucký by mohl zdravotnické zařízení opustit již tento týden. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Požár v Hongkongu

Tragédie v Hongkongu: Po požáru je 80 mrtvých a počet dál roste, policie začala zatýkat

Hongkongská policie naznačila, že nebezpečné lešení a pěnové izolační materiály použité během údržby mohly být příčinou rychlého šíření ničivého požáru v komplexu obytných věžových domů. Při požáru dosud zahynulo nejméně 83 lidí a přes 250 osob je stále pohřešováno. Hasiči i ve čtvrtek bojovali s intenzivním žárem a hustým kouřem, aby se dostali k lidem, kteří mohli být uvězněni ve vyšších patrech komplexu Wang Fuk Court. V pozdních hodinách dne byl z jednoho schodiště v šestnáctém patře jedné z věží zachráněn jeden přeživší.