Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vláda USA zakázala agentuře EPA kontakt s novináři

USA
USA
Foto: Pixabay

Washington - Americká vláda zakázala kontakt Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) s médii. Uvedla to agentura AP s odkazem na oběžníky, které EPA dostávala od páteční inaugurace prezidenta Donalda Trumpa.

Organizace rovněž dočasně nesmí poskytovat nové granty a uzavírat nové smlouvy. Podle některých vládních zdrojů má zákaz komunikace s veřejností trvat do konce tohoto týdne.

EPA podle AP nesmí vydávat tiskové zprávy, provozovat blog ani rozesílat informace v sociálních sítích. Opatření bude mít okamžitý dopad na aktivity organizace na celém území státu, napsala AP.

Agentura pro ochranu životního prostředí poskytuje ročně granty a uzavírá smlouvy za miliardy dolarů. Cílem je podpora vědeckého výzkumu a programů na ochranu životního prostředí.

Trump během volební kampaně sliboval omezení nebo zrušení dřív schválených rozhodnutí, která z ekologických příčin regulují těžební činnost. Do čela EPA Trump nominoval bývalého oklahomského ministra spravedlnosti Scotta Pruitta, který ve své dřívější funkci EPA několikrát zažaloval. Senát se ještě k Pruittově kandidatuře nevyslovil.

Témata:  USA noviny a tisk Donald Trump

Související

Aktuálně se děje

13. května 2026 14:43

Novinka v pražské MHD. Autobus pojede Blankou, spojí dvě linky metra

Praha chystá zajímavou novinku v městské hromadné dopravě. Od léta zavede autobusovou linku mezi šestou a osmou městskou částí, která využije tunel Blanka. Pod číslem 145 vytvoří v trase Sídliště Čimice – Bohnice – Kobylisy – Dejvická vítanou alternativu k trase metrem přes centrum města i individuální automobilové dopravě. Cestu mezi Kobylisy a Dejvickou by měl "tunelbus" zvládnout pod 20 minut.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy