Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Přestřelka mezi USA a Mexikem. Nechcete zaplatit za zeď? Zruším naši schůzku, vzkazuje Trump

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: ABC News

Washington - Mexický prezident Enrique Peňa Nieto uvažuje o tom, že zruší cestu do USA, a to kvůli dekretu, kterým nový americký prezident Donald Trump nařídil postavit zeď proti ilegálům. Bílý dům už reaguje.

"Pokud Mexiko nehodlá zaplatit za stavbu tolik potřebné zdi, pak bude lepší zrušit nadcházející schůzku," uvedl dnes Trump na twitteru.

Dodal, že Spojené státy mají se sousední zemí deficit obchodní bilance ve výši 60 miliard dolarů (1,5 bilionu korun) a severoamerická obchodní dohoda NAFTA připravila Američany o mnoho pracovních míst.

"Říkal jsem to v minulosti a říkám to znovu. Mexiko nebude platit za žádnou zeď. Lituji a odsuzuji rozhodnutí USA pokračovat v budování zdi, která nás po léta dělila, místo abychom se sjednocovali. Mexiko nevěří ve zdi," prohlásil mexický prezident.

Zdroje z okolí mexického prezidentského paláce již předtím agentuře AP řekly, že Peňa Nieto uvažuje o zrušení cesty chystané již na příští úterý.

Témata:  Donald Trump USA Mexiko

Související

Aktuálně se děje

14. června 2026 14:55

Tereza Kostková jako hvězda StarDance kope za ČT. Vysvětlila její smysl

Tereza Kostková je jako polovina moderátorské dvojice StarDance jednou z výrazných tváří České televize, jejíž financování a budoucnost jsou v posledních týdnech a měsících velkým politickým tématem. Podle herečky by lidé měli pochopit, v čem všem spočívá role veřejnoprávní televize. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy