reklama

Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na návrh exekutivního příkazu, který má k dispozici.

Deportace má postihnout cizince, kteří jsou závislí na státních příspěvcích v nouzi. Všichni přistěhovalci musejí podle platných regulí před vstupem do USA prokázat finančníAP nezávislost. Pokud pobírají státní pomoc, měli by podle připravovaného dekretu Spojené státy opustit.

Návrh obsahuje formulaci, podle níž mají tyto osoby USA opustit "tak spěšně, jak je to možné". Žádost AP o bližší informace Bílý dům odmítl.

50 milionů dolarů má zajistit právní služby pro Mexičany ohrožené deportací, uvedl mexický ministr zahraničí Luis Videgaray. Cílem podle něj není bránit právním normám v USA. "Peníze chceme využít k jedinému základnímu cíli, kterým je obrana práv Mexičanů. Jde o právní pomoc, informační kampaně a najímání právníků, bude-li to třeba," řekl Videgaray.

Ministr připustil, že v dohodě o severoamerickém volném obchodě NAFTA je třeba učinit změny, jak to prosazuje Trump. "Nedopustíme ale návrat k protekcionistickým praktikám, jako byla dovozní cla," řekl. Smlouva, uzavřená v roce 1984, zakotvuje bezcelní obchod mezi Mexikem, USA a Kanadou. Víc než 80 mexického exportu míří do USA.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama