reklama

Zprávu přinesly agentury Reuters a AFP. „Není to způsob, jak nejlépe ochránit USA nebo jakoukoli jinou zemi ve vztahu k vážným obavám, které existují ohledně možné teroristické infiltraci," citují agentury Guterrese.

Nemyslí si prý, že je to účinný způsob, jak to udělat. „Myslím, že tato opatření by měla být zrušena raději dříve než později," dodal. Už v úterý řekl, že u tohoto opatření přijatého „naslepo" hrozí, že bude neúčinné.

USA podle něj mají právo, ba dokonce povinnost kontrolovat své hranice, aby zabránily vstupu členů teroristických organizací. Jejich opatření ale nemohou být založena „na jakékoli formě diskriminace kvůli náboženství, etnickému původu či státní příslušnosti". Taková diskriminace „spouští vlnu úzkosti a hněvu, kterou může usnadnit propaganda teroristických organizací, proti nimž chtějí všichni bojovat", prohlásil šéf OSN.

Generální tajemník OSN zároveň v úterý upozornil, že „opatření naslepo, která nejsou založena na solidních zpravodajských informacích", mohou být neefektivní.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama