Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud s Krejčířem začne v JAR v polovině února

Radovan Krejčíř, foto: Lisa Skinner
Radovan Krejčíř, foto: Lisa Skinner
Foto: mg.co.za

Johannesburg - Jihoafrický soud dnes stanovil nové datum procesu s Čechem Radovanem Krejčířem, který je obžalován z podílu na více než tři roky staré vraždě libanonského drogového dealera Sama Issy.

Společně s Krejčířem stanou 14. února před soudem další čtyři obžalovaní, napsal zpravodajský web Eyewitness News.

Libanonský drogový dealer Sam Issa byl zastřelen v jihoafrickém Bedfordview v říjnu 2013. Soud kvůli této vraždě byl již odročen několikrát, podle obžaloby kvůli Krejčířovi. Téměř tři roky se totiž řešilo, kdo bude jeho obhájcem.

O dalších kauzách spojených s Krejčířem má jihoafrický soud jednat letos v dubnu: bude se zabývat českou žádostí o vydání Krejčíře do České republiky a také obviněním z pokusu o útěk z vězení, ve kterém si Krejčíř v JAR odpykává 35letý trest.

Krejčíř, jenž v roce 2005 uprchl z Česka před policejním vyšetřováním, žije v JAR od roku 2007 a od listopadu 2013 je za mřížemi. V zemi čelí řadě obvinění. Jediný případ, který v JAR zatím dospěl k verdiktu, je pokus o vraždu, únos a obchod s drogami, za což dostal 35 let vězení.

Témata:  Jihoafrická republika Radovan Krejčíř soudy

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.