Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mé tělo, mé rozhodnut" V Argentině se protestovalo za možnost nenosit vrchní díl plavek

Ženy, Ilustrační foto
Ženy, Ilustrační foto
Foto: Reprofoto YouTube

Buenos Aires - V úterý se v centru Buenos Aires konala demonstrace za stejná práva pro ženy a muže, co se týče oblékání na veřejnosti. "Rozbuškou" k protestu byl incident z konce minulého měsíce, kdy policisté vykázali z pláže několik turistek kvůli tomu, že neměly horní část plavek.

Desítky do půl těla nahých žen, ale i mužů protestovaly proti zákazu chodit v Argentině na pláži bez horní části plavek. Demonstrace se podle listu ABC změnila v protest proti stále rozšířenému machismu v této jihoamerické zemi.

Ženy s pomalovanými nahými prsy nesly transparenty s hesly jako "Nebudeme vás žádat o dovolení" či "Mé tělo, mé rozhodnutí".

Na demonstraci přišla i řada mužů, někteří z nich v podprsenkách a s heslem "Proč já můžu být nahoře bez a ony ne?"

Na demonstraci dorazila i poslankyně argentinského Kongresu Victoria Dondaová, která se v minulosti stala terčem kritiky svých kolegů. Několik poslanců ji ve sněmovně vypískalo, když tam kojila své dítě, a pokřikovalo na ni kvůli většímu výstřihu.

Témata:  Argentina ženy demonstrace

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.