reklama

Oznámila to dnes ministryně vnitra Amber Ruddová. Za důvod podle agentury AP označila obavu, že by program britské vlády mohl povzbudit některé rodiče z Blízkého východu a z Afriky, aby své děti poslali na nebezpečnou cestu do Evropy.

"Působí to jako pobídka. Povzbuzuje to pašeráky lidí," uvedla Ruddová v parlamentu. Anketa mezi příslušnými úřady podle ní navíc ukázala, že Británie není z kapacitních důvodů schopna přijmout více než 350 uprchlíků mladších 18 let. Ukončení programu přijímání nezletilých uprchlíků požaduje i Francie, uvedla Ruddová.

Británie už přijala zhruba 200 migrantů z řad dětí a mladistvých, přijme jich tedy ještě 150 a následně program ukončí. O přijetí 3000 nezletilých migrantů bez doprovodu rodičů rozhodla ještě předchozí vláda premiéra Davida Camerona.

Rozhodnutí vlády dnes kritizovala řada nevládních organizací, osobností veřejného života i zástupci opozice. Labouristická poslankyně Diane Abbottová vládu obvinila, že svým rozhodnutím nechala na holičkách tisíce dětí, a vystavila je tak nemocem, obchodu s lidmi a bídě.

reklama