reklama
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to fakt strašné, šlo mi o zdraví! - anotační obrázek
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to…

K úvahám o vytvoření přijímacích středisek pro uprchlíky v severní Africe o víkendu kancléřka poznamenala, že je třeba "se vzájemným respektem v klidu diskutovat o tom, jaké jsou možnosti".

Podle Šáhida nemá Tunisko na tábor pro uprchlíky kapacity. "Musí být nalezeno řešení společně s Libyí. To je jediná cesta," zdůraznil. Poukázal přitom na to, že jeho země je ještě velmi mladou demokracií.

Šáhid chce, aby se jeho zemi dostalo uznání za to, že jako jediná v regionu má demokratické struktury po nepokojích takzvaného arabského jara, které začalo v závěru roku 2010 právě v Tunisku. "Právě se chystáme zapojit do války proti teroru. Chráníme jižní křídlo Evropy. Jsme ve velmi choulostivé situaci," řekl v rozhovoru pro Bild.

Premiér také opět odmítl odpovědnost tuniských úřadů v souvislosti s Amriho teroristickým útokem v Berlíně. "Žádné chyby se nedopustily," zdůraznil k výtkám, že Tunisko tomuto muži tuniského původu nevystavilo náhradní dokumenty, a proto nemohl být včas vypovězen z Německa. "Když Amri v roce 2011 opouštěl Tunisko, nebyl žádným teroristou. Nic nenasvědčovalo tomu, že se zradikalizuje," řekl.

1 komentář (Poslední 15.02. 10:05) Napište svůj názor

reklama