Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Komentátor žaluje ESPN kvůli vyhazovu za údajný rasismus

Tenis, ilustrační fotografie
Tenis, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Los Angeles - Tenisový komentátor Doug Adler zažaloval televizní stanici ESPN za to, že ho stáhla z vysílání během lednového Australian Open kvůli údajné rasistické poznámce na adresu Venus Williamsové.

Na sociálních sítích se rozšířila teorie, že Adler Američanku tmavé pleti přirovnal ke "gorile".

Adler se bezprostředně po vysílání omluvil za špatnou volbu slov, trvá však na tom, že nepoužil slovo "gorila", ale "guerilla", jež se i v angličtině vyslovují velmi podobně. V žalobě na ESPN argumentuje tím, že pojem guerillový tenis se k popisu jisté formy agresivního stylu hry využívá poměrně běžně.

"Najednou někdo na twitteru napíše, že nazval Venus gorilou. A ESPN ho druhý den vyhodí za to, co nikdy neřekl. Doug Adler přišel o kariéru a pověst. Kvůli tomu, že ho ESPN vyhodila, je z něj člověk propuštěný za rasistické poznámky. K tomu však nikdy nedošlo," řekl komentátorův právník David Ring.

Témata:  Venus Williamsová tenis rasismus

Související

Aktuálně se děje

23. května 2026 17:51

23. května 2026 14:01

Ondřej Vetchý se ostře pustil do premiéra Babiše

Oblíbený český herec Ondřej Vetchý se v nedávném rozhovoru pro Český rozhlas Plus ostře opřel do premiéra Andreje Babiše kvůli jeho postoji k obraně země a pomoci napadené Ukrajině. Známý umělec označil premiérův přístup k plnění mezinárodních závazků a výdajům na vojenskou obranu za dětinský, naprosto nedospělý a nezodpovědný. Reagoval tak na dřívější Babišovo odmítání navýšit finanční prostředky na obranu, což herce, který se v otázkách bezpečnosti země dlouhodobě angažuje, silně pobouřilo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy