Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V belgické Lovani vykolejil vlak, Jeden člověk zemřel, 25 bylo zraněných

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Brusel - Poblíž nádraží v belgické Lovani dnes vykolejil osobní vlak. Jeden člověk zemřel a dle médií 25 osob utrpělo zranění. Příčiny nehody ještě nejsou známy.

Ve vlaku z Lovaně do Bruselu byla asi stovka cestujících, když krátce po odjezdu z nádraží jeden ze tří vozů soupravy vykolejil, sjel z náspu a převrátil se na bok.

Záchranáři uvedli, že našli jednoho mrtvého, což následně potvrdil i starosta Lovaně Louis Tobback. "Oběť, která zemřela, se nenacházela ve vlaku," řekl podle webu deníku La Libre Belgique. Dva ze zraněných jsou ve vážném stavu.

Místo neštěstí navštívil belgický premiér Charles Michel.

Témata:  Belgie nehody vlaků vlaky

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2025 21:54

Pavel Nedvěd pod tlakem. Odpovídal na otázku ohledně trenéra nároďáku

Česko i bez nového plnohodnotného trenéra postoupilo do baráže o světový šampionát v příštím roce. Radost z toho jistě má i Pavel Nedvěd, kterého ale stále čeká spousta práce. Manažer reprezentací totiž prozradil, jak se mu daří plnit úkol. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Kate posílá zprávu po dokončení chemoterapie

Kate Middleton poprvé od oznámení rakoviny vystoupila veřejně

Princezna z Walesu Kate Middleton vystoupila v úterý 18. listopadu v centru Londýna s prvním projevem od chvíle, kdy v březnu 2024 oznámila světu svou diagnózu rakoviny. Stalo se tak u příležitosti Summitu o budoucí pracovní síle (Future Workforce Summit). Na této významné události představila další fázi své mise zaměřené na podporu dětí v raném věku.