Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šíitští povstalci v Jemenu unesli 12 pracovníků Norské rady pro uprchlíky

Vlajka Jemenu
Vlajka Jemenu
Foto: Pixabay

Saná - Šíitští povstalci za západě Jemenu unesli 12 pracovníků Norské rady pro uprchlíky (NRC). Byli obviněni, že distribuovali pomoc poskytnutou arabskou koalicí, kterou vede Saúdská Arábie.

Šíité vtrhli do kanceláří NRC v okrese Hali, který je součástí provincie Hudajdá. Stejnojmenné provinční středisko mají v rukou šíité a vládní jednotky o ně bojují od ledna.

Jemenský konflikt si podle OSN vyžádal na 10.000 obětí a 40.000 zraněných. Vládní jednotky mají nyní pod kontrolou zhruba 70 procent území na jihu a východě země, povstalci ovládají severozápad včetně metropole Saná. Dočasným sídlem vládních úřadů je proto nyní Aden.

Podle OSN trpí akutní podvýživou přes tři milionů Jemenců, z nich více než dva miliony jsou děti.

Témata:  Jemen humanitární pomoc terorismus

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí: Na Česko se řítí extrémní tropy, teploty vyrostou až na 39 stupňů

Českou republiku čeká v nejbližších dnech slunečné počasí doprovázené vlnou tropických veder.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy