Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kamion, se kterým vraždil terorista v Berlíně, chce majitel zpět

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Varšava - Majitel polské přepravní firmy Ariel Žurawski žádá po německých úřadech vrácení svého vozu, se kterým loni v prosinci terorista zabil v Berlíně 11 lidí,

Jinak mu prý hrozí bankrot, uvedl Žurawski podle polské televize TVN24. Kamion je stále zadržen v Německu jako důkazní materiál pro vyšetřování.

Žurawski polské televizi řekl, že po Německu nechce žádné peníze, ale rychlé rozhodnutí, aby mohl se svým kamionem opět provozovat nákladní dopravu. To, že je stále zabaven, mu prý způsobuje ztrátu, kterou jeho věřitelé jen těžko chápou.

Loni v prosinci tento kamion ukradl Tunisan Anis Amri, který s ním najel do davu lidí na vánočním trhu na náměstí Breitscheidplatz v centru Berlína. Zabil tak 11 lidí, včetně jedné Češky, a padesátku osob zranil.

Témata:  nákladní doprava Polsko Německo teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně

Aktuálně se děje

27. srpna 2026 17:53

Pravda o odcházení Hany Zagorové. Všichni věděli, že už nic nenatočí

Česko si v tomto týdnu opět připomnělo legendární Hanu Zagorovou. Ve středu uplynuly čtyři roky od jejího úmrtí, bylo jí 75 let. To ještě není tak vysoký věk, takže není divu, že slavná zpěvačka opravdu nechtěla odcházet na druhý břeh. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.