reklama

Víza, jež umožní několik vstupů do země, budou stát 70 dolarů (asi 1790 Kč). Více než dvojnásobné zvýšení ceny tak vejde v platnost až po 1. červenci letošního roku, nikoliv tento týden, jak se původně předpokládalo.

S odkazem na egyptské úřady o tom informoval zpravodajský web News 24. Zdražení tak ovlivní i české turisty, kteří do Egypta hojně cestují především za sluncem a za památkami.

O odklad požádali egyptští touroperátoři s tím, že by dopad zvýšení cen mimo sezónu byl znatelnější. Uvedlo to několik egyptských veřejných činitelů, kteří nechtěli být jmenováni, jelikož nebyli oprávněni mluvit s novináři.

Zdražení víz přichází ve chvíli, kdy se egyptský turistický průmysl stále zcela nevzpamatoval z poklesu, který nastal poté, co v roce 2015 islámští radikálové sestřelili nad Sinají ruské letadlo, v jehož troskách zahynulo všech 224 cestujících. Zatímco v roce 2010 Egypt navštívilo 15 milionů lidí, loni jich bylo jen 6,3 milionu.

Egypt v roce 2015 podle Českého statistického úřadu navštívilo 117. 000 Čechů, což je 37procentní pokles oproti roku 2014. Některé cestovní kanceláře však v letošním roce zaznamenaly o cesty do Egypta větší zájem než v minulých letech. Čechy podle Asociace cestovních kanceláří České republiky lákají především nízké ceny pobytů v poměru k službám a teplé počasí.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama