reklama
Kim Kardashian pomocí své
Kim Kardashian pomocí své "zadele" propagovala nový parfém!

Víza, jež umožní několik vstupů do země, budou stát 70 dolarů (asi 1790 Kč). Více než dvojnásobné zvýšení ceny tak vejde v platnost až po 1. červenci letošního roku, nikoliv tento týden, jak se původně předpokládalo.

S odkazem na egyptské úřady o tom informoval zpravodajský web News 24. Zdražení tak ovlivní i české turisty, kteří do Egypta hojně cestují především za sluncem a za památkami.

O odklad požádali egyptští touroperátoři s tím, že by dopad zvýšení cen mimo sezónu byl znatelnější. Uvedlo to několik egyptských veřejných činitelů, kteří nechtěli být jmenováni, jelikož nebyli oprávněni mluvit s novináři.

Zdražení víz přichází ve chvíli, kdy se egyptský turistický průmysl stále zcela nevzpamatoval z poklesu, který nastal poté, co v roce 2015 islámští radikálové sestřelili nad Sinají ruské letadlo, v jehož troskách zahynulo všech 224 cestujících. Zatímco v roce 2010 Egypt navštívilo 15 milionů lidí, loni jich bylo jen 6,3 milionu.

Egypt v roce 2015 podle Českého statistického úřadu navštívilo 117. 000 Čechů, což je 37procentní pokles oproti roku 2014. Některé cestovní kanceláře však v letošním roce zaznamenaly o cesty do Egypta větší zájem než v minulých letech. Čechy podle Asociace cestovních kanceláří České republiky lákají především nízké ceny pobytů v poměru k službám a teplé počasí.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama