reklama

"Tajemství polského kebabu tkví v koření," prozradil listu Gazeta Wyborcza šéf podniku Jerzy Andrzejewski, původní profesí informatik. Do tajů kebabu ho zasvětil syrský společník, placky dodává Palestinec, ale recept upravil tak, aby více chutnal Polákům.

Asi má k tomu přispět i prostředí podniku v centru Lublinu, kde záclony jsou vyvedeny v národních barvách, zdi zdobí státní znak a plakát s výjevem z bitvy u Vídně, kde Poláci v září 1683 vyhráli nad Turky, a tak "zachránili křesťanskou Evropu před islamizací".

"V žádném případě nejsem rasista," tvrdí Andrzejewski, i když současně dodává, že "v mé hierarchii jsme první my, Poláci". Zpočátku jídlo prodával v přívěsu na periferii, ale po pár měsících se zmohl na přestěhování do podniku v centru města.

Ale kritici označují kebab v jídelníčku polských nacionalistů za "vrchol pokrytectví": správný Polák se přece má cpát vepřovým! A "opravdový polský kebab" se v hodnocení místního kulinářského webu nedostal ani do první desítky lublinských podniků s nabídkou kebabu: lépe je na tom kebab od Habiba, od Mustafy, syrský kebab a také "opravdový turecký kebab".

0 komentářů Napište svůj názor

reklama