Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řecká policie ve skladu objevila půl milionu tablet amfetaminu, byly určeny pro džihádisty

Islámský stát poprvé promluvil německy, vyhrožuje Merkelové
Islámský stát poprvé promluvil německy, vyhrožuje Merkelové
Foto: Reprofoto YouTube

Atény - Ve skladu nedaleko Atén bylo zajištěno přes půl milionu amfetaminových tablet. Řecká policie se domnívá, že byly určeny pro bojovníky na Blízkém východě.

Policie zadržela 635.000 amfetaminových tablet ve skladu u přístavu Elefsína na jihu Řecka. Drogy měly patrně putovat do Turecka a poté na Blízký východ, kde je příslušníci ozbrojených milic užívají, aby zahnali únavu či strach.

Loni v červnu zadrželi řečtí policisté ve spolupráci s americkými vyšetřovateli v aténském přístavu Pireus 26 milionů takových tabletek.

Amfetamin je syntetická droga, pro niž se používá i slangové označení speed. K potlačení únavy ho dostávali i vojáci ve druhé světové válce. Do skupiny amfetaminů spadá i český pervitin.

Témata:  drogy Řecko Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

14. října 2025 9:44

Nejkrásnější novinka. Kristýna Plíšková oznámila radostnou zprávu

Babyboom se netýká jen šoubyznysu, ale také sportovců. Radostnou novinkou se pochlubili Kristýna Plíšková a Dávid Hancko, tedy bývalá česká tenistka a současný slovenský fotbalový reprezentant. Oznámili totiž narození druhého potomka. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy