reklama

V sobotu oznámila malajsijská vláda, že bude ze země vypovězen severokorejský velvyslanec. Ten předtím prohlásil, že vyšetřování vraždy Kim Čong-nama je nevěrohodné. Malajsijští vyšetřovatelé dospěli k názoru, že bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una usmrtil zakázaný bojový nervový plyn VX.

Velvyslanec KLDR také obvinil malajsijskou vládu, že podporuje síly, které jsou nepřátelské vůči Pchjongjangu. Podle Reuters tak narážel především na Jižní Koreu. Podle Malajsie a Spojených států zorganizovaly vraždu severokorejské bezpečnostní úřady. KLDR jakýkoli podíl na vraždě Kim Čong-nama odmítá a zatím ani nepotvrdila, že na kualalumpurském letišti zemřel vůdcův bratr.

Velvyslanec KLDR dostal na opuštění Malajsie 48 hodin a krátce před vypršením této lhůty dnes přijel autem na kualalumpurské letiště, informovala agentura Reuters.

Malajsie v rámci vyšetřování zatím zatkla dvě ženy, Indonésanku a Vietnamku. Obhájce Vietnamky žádá, aby byla provedena další pitva, která by se zaměřila na to, zda neměl Kim Čong-nam před útokem nějaké zdravotní problémy. Jeden z vysokých severokorejských činitelů již dříve uvedl, že Kim Čong-nam, který žil léta v dobrovolném exilu v Macau, zřejmě podlehl infarktu.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama