Düsseldorf - Na nádraží v západoněmeckém Düsseldorfu dnes večer zranil útočník pět lidí. Policie podle agentury DPA oznámila, že ho zadržela, podrobnosti o jeho identitě či motivu ale nesdělila. Podle svědků útočil zřejmě sekyrou, policie bez upřesnění hovořila o bodné či sečné zbrani. Bezpečnostní jednotky nádraží uzavřely, zastavena byla také tramvajová doprava před staniční budovou.
Krátce po činu média s odvoláním na policejní zdroje informovala, že útočník měl zřejmě komplice. To se ale zatím nepotvrdilo, úřady nicméně hovoří o tom, že situace na místě byla velmi nepřehledná.
Policie na nádraží v metropoli spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko podnikla rozsáhlý zásah, přivolán byl i policejní vrtulník. Útočník byl podle policie rovněž zraněn, jeho stav ale není znám. Deník Bild s odvoláním na své zdroje napsal, že útočník při útěku skočil z mostu, pod kterým byl dopaden.
Deník Rheinische Post citoval svědkyni, podle které útočník zranil na paži i 13letou dívku. Další lidé pak vypověděli, že na nádraží vypukla panika.
Témata: Německo, útok, útok na nádraží v Düsseldorfu
Související
20. září 2025 17:21
15. září 2025 16:04
25. srpna 2025 15:09
18. srpna 2025 13:29
12. srpna 2025 19:12